دیگر به هیچ وجه نگران امنیت نرم افزارتان نباشید

بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا به دلیل عدم رعایت نکات امنیتی و به دلیل نداشتن تجربه کافی ورشکسته شده اند به همین خاطر خیلی از توسعه دهندگان و شرکت های تازه تاسیس برنامه نویسی این دغدغه را دارند که چگونه امنیتشان را برقرار کنند تا از کپی غیر قانونی جلوگیری شود ،  ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم و تجربیات برنامه نویسان ، در حوزه امنیت نرم افزار و سخت افزار را به شما منتقل کنیم تا از کپی هرگونه اپلیکیشن جلوگیری شود قفل نرم افزاری

قفل نرم افزار

از آنجایی که قرار است علم ، وقت و سرمایه خود را از دست ندهید پس حتما به نکات زیر توجه کنید…

فهرست مطالب / زمان تخمینی مطالعه 9 دقیقه

پروتکت کردن نرم افزار به دو صورت امکان پذیر است:

1. با استفاده از قفل های سخت افزاری

2. با استفاده از قفل های نرم افزاری

امکان حفاظت از نرم افزار امکان پذیر است ، اما یک سری معایبی در این قفل ها وجود دارد که ما تجربیات خود و شرکت های زیان دیده را به شما در این مقاله منتقل میکنیم در ادامه به آن ها میپردازیم ، پس با ما همراه باشید…

روش های قفل گذاری بصورت نرم افزاری...

شماره كليد سی دی يك شماره فعال سازی نرم افزار است كه به كاربر اجازه نصب نرم افزار را بر روي كامپيوتر خود مي دهد . اين شماره توسط سازنده نرم افزار بوسيله يك برچسب بر روي سي دي يا دي وي دي محصول نصب مي شود و كاربر در حين نصب نرم افزار مي بايست شماره مربوطه را وارد كادر درخواست نرم افزار نمايد.

شماره وارد شده مي بايست با شماره ذخيره شده در نرم افزار روي سي دي مطابقت داشته باشد ، در برخي اوقات براي هر يك از سي دي هاي توليد شده شماره كليد سي دي يا سريال منحصر به فردي در نظر گرفته مي شود .

در اين نوع روش محافظت ، نرم افزار پس از اتمام نصب بر روي سيستم شماره سريال هاي اتفاقي ( Random) با توجه به مشخصات دستگاه تهيه كرده و در سيستم بصورت مخفي نگهداري مي كند.

اين شماره سريال مخفي بصورت رمزنگاري شده در قسمتي از سيستم و يا بصورت يك فايل سيستمي محافظت شده در رجيستري سيستم نگهداري مي شود .كاربر براي اينكه بتواند از تمامي قابليت هاي نرم افزار استفاده كند مي بايست تمامي مراحل ثبت نام نرم افزار را بصورت كامل اجرا كند.

براي اينكه شركت سازنده از استفاده مشروع كاربر از نرم افزار اطمينان حاصل كند در هنگام ثبت نام ، كاربر شماره سريال مربوطه را براي وب سايت شركت سارنده ارسال مي كند ، پس از آن شركت سازنده با توجه به شمار سريال ارسالي ، رمز عبوري تهيه و آنرا براي كاربر ارسال مي كند.

هنگامي كه نرم افزار اجرا مي شود از كاربر درخواست رمز عبور كرده و با توجه به رمز عبور وارد شده از سوي كاربر و مقايسه آن با شماره سريال مربوطه تعيين مي كند كه استفاده از نرم افزار قانوني است يا غير قانوني .

در اين نوع روش محافظت ، نرم افزار مي بايست از روي رسانه مورد استفاده كه معمولا سي دي CD محصول مي باشد اجرا شود و براي اجرا نيازمند وارد كردن سي دي برنامه در درايو مي باشد .

تنها سيستم هاي قابليت استفاده از اينگونه نرم افزار ها را خواهند داشت كه داراي CD-ROM باشند . هنگامي كه نرم افزار فراخواني مي شود ، بررسي مي كند كه CD مربوطه كه داراي شماره سريال هاي نرم افزار ها هستند در CD-ROM وجود دارد يا خير.

معمولا اينگونه CD ها به گونه اي طراحي مي شوند كه به وسيله دستگاه هاي CD-ROM و CD-Writer معمولي قابل كپي برداري و تكثير نباشند .

از قفل های نرم افزاری استفاده کنیم؟

با تحقیق های بسیاری که در زمینه امنیت نرم افزار انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که قفل های نرم افزاری به راحتی قابل نفوذ است و میتوان نرم افزارها را به سادگی کرک کرده و نسخه های زیادی از آن را بصورت رایگان عرضه کرد…

صادقانه بگوییم! هیچکس نمیتواند بگوید قفل های نرم افزاری و سخت افزاری 100% امنیت نرم افزارتان را تضمین میکند ، اما قفل های منشور سیمین از 25 سال اخیرتاکنون در بازار جواب خوبی گرفته است ، هدف ما از این مقاله هدایت شما عزیزان به مسیر درست است…

امنیت قفل نرم افزاری

نتیجه استفاده از قفل نرم افزاری

* چند مثال واضح :

1- نرم افزار Adobe Photoshop که در ایران به راحتی کرک شده اند و از لایسنس های رایگان استفاده میشود

2-نرم افزار Adobe Acrobat Reader که در ایران و سایر کشور ها کرک شده است و بصورت رایگان استفاده میشود ( از قفل نرم افزاری استفاده کرده است)

3-نرم افزار AutoCad که در ایران و سایر کشور ها کرک شده است و بصورت رایگان استفاده میشود

4-نرم افزار Corel که در ایران و سایر کشور ها کرک شده است و بصورت رایگان استفاده میشود

5- در ایران پک های نرم افزاری وجود دارد ، این پک ها دارای بیش از 2000 برنامه که به راحتی توسط افراد معمولی کرک شده اند و ما بصورت کاملا رایگان استفاده میکنیم ، تمام این نرم افزار های کرک شده از قفل نرم افزاری استفاده کرده اند.

* حالا سوال پیش میاد که چرا کشور های خارجی از قفل های نرم افزاری استفاده میکنند؟

در اروپا و آمریکا به دلیل جریمه سنگین ، قانون کپی رایت بطور جدی رعایت میشود و همچنین تمام نرم افزار های منتشر شده را تحت نظر دارند ، و همانطور که مشاهده میکنین به دلیل اینکه از قفل سخت افزاری استفاده نکرده اند در ایران به راحتی هک و کرک شده اند.

* اکثر شرکت های بزرگ و موفق از قفل سخت افزاری استفاده میکنند…

شرکت های برنامه نویسی بسیاری در دنیا و به خصوص کشور ایران ضرر دیده و به اصطلاح ورشکسته شدند که دلیل اصلی آنها  عدم استفاده از قفل سخت افزاری بوده است  و با استفاده از پروتکل های ناامن باعث میشود هکرها یا رقبا به راحتی به اپلیکیشن نفوذ کنند و نسخه رایگان آن نرم افزار را بصورت رایگان عرضه بازار کنند. درصورتی که با کمی تحقیق و کسب تجربه از برنامه نویسان میتوانستند از لحاظ امنیتی کاملا در امان باشند

استفاده از قفل نرم افزاری

قفل نرم افزاری امنیتی خیالی است

شرکت هایی که از قفل نرم افزاری استفاده میکنند بخاطر ماهیت و عدم سازگاری این نوع قفل ها با سیستم ها و ویندوزهای مختلف ، هزینه زیادی را برای پشتیبانی متحمل میشوند. پشتیبانی قفل نرم افزاری مثال:
 1. بسیاری از قفل های نرم افزاری با کند شدن سیستم هنگ کرده و کارکرد نرم افزاری اصلی را مختل میکند.
 2. قفل های نرم افزاری که بصورت شبکه کار میکنند و اصالت نرم افزار در سرور چک میشود ، به دلیل کندی اینترنت و یا قطعی موقت آن ( با توجه به زیر ساخت های موجود در کشور این اتفاق زیاد رخ میدهد ) قفل را تشخیص نداده و به همین دلیل نرم افزار کاربر بسته میشود.
 3. اکثر این قفل ها با تغییر نسخه ویندوز به علت اینکه با نسخه جدید هماهنگی ندارند ، کار نکرده و نرم افزار باز نمیشود و یا هنگ میکند. ( برای مثال با آمدن ویندوز 11 بسیاری از قفل های نرم افزاری با این ویندوز سازگار نبوده و نرم افزاری که با این قفل ها محافظت میشد کار نکرده و یا وسط کار هنگ میکرد )
در هریک از موارد بالا اولین کاری که مشتری میکند تماس با شما و شکایت از باز نشدن اپلیکیشن است ، به همین دلیل هزینه بسیار بالایی را بابت پشتیبانی متحمل میشوید و علاوه بر آن مشتری نسبت به برنامه بد بین میشود.

از قفل های سخت افزاری استفاده کنیم؟

از آنجایی که قرار است علم ، وقت و سرمایه خود را از دست ندهید پس حتما به نکات زیر توجه کنید دلایل زیر اثبات میکند که از قفل سخت افزاری استفاده کنید یا خیر…

شما هم میتوانید موفقیت کسب کنید و بدون نگرانی رقابت کنید کافیست تحقیق کنید که شرکت های موفق و بزرگی که در زمینه برنامه نویسی ، نرم افزارهای آموزشی ، حسابداری ، فروشگاهی و… فعالیت دارند چگونه حق کپی رایت نرم افزارشان رعایت شده است ، متوجه این موضوع میشوید که همه آن ها از قفل های سخت افزاری استفاده میکنند.

قفل نرم افزاری

قفل های سخت افزاری متنوعی در بازار دنیا وجود دارد که همه مدعی امنیت بالای قفلشان هستند ، اما شما چگونه میتوانید اطمینان کنید؟

خیلی ساده است…

مورد مهمی است که به آن میپردازیم: 

در قفل های نرم افزاری به علت اینکه لایه امنیتی در محیط ویندوز پیاده سازی شده است و با توجه به دسترسی به خط فرمان سیستم میتوان تمامی عملیات انجام شده توسط این قفل را مشاهده و شبیه سازی کرد. ( در واقع شما تمام امنیت اپلیکیشن خود را به ویندوز واگذار کرده اید که از لحاظ امنیتی بسیار ضعیف است )

اما در قفل های سخت افزاری این لایه امنیتی به سه بخش تقسیم میشود:

 1. Hardware Layer: که در درون قفل پیاده سازی شده است.
 2. Correlation Layer: که ارتباط بین قفل و نرم افزار را برقرار میکند.
 3. Software Layer: که در درون نرم افزار شما بوده که همانند قفل نرم افزاری است.

در قفل های سخت افزاری به علت تعداد بالا ، پیچیدگی لایه ها و  اختلاف بین تکنولوژی هر لایه ، کار برای هکرها بسیار دشوار میشود و هکر برای باز کردن نرم افزار به زمان و هزینه زیادی نیازمند است.

امنیت قفل سخت افزاری

با این که قفل سخت افزاری به پشتیبانی خیلی کمتری نیاز دارد منتهی پشتیبانی قفل سخت افزاری مادام العمر است و کاملا رایگان میباشد.

QUICK BOOK

شرکت Intuit در سال 1983 توسط اسکات کوک و تام پروولکس در Mountain View ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. این شرکت پس از موفقیت Quicken برای مدیریت مالی فردی ، خدمات مشابهی را برای صاحبان مشاغل کوچک ایجاد کرد.

او در سال 1987 با شکست وحشتناکی رو به رو شد ، به این دلیل که تمام نسخه های این شرکت بصورت غیر قانونی حراج شد و در تمام ایالت بصورت تقریبا رایگان بفروش رفت ، طولی نگذشت که تام پرولکس نسخه ای کامل به نام Quick Books را منتشر کرد اما با این تفاوت که همراه نسخه جدید دانگلی بود که از آن نرم افزار حفاظت میکرد ، اکنون شرکت به نام QuickBooks ثبت شده است و این شرکت همچنان در حال قدرت گرفتن میباشد ، این شرکت یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت نرم افزاری حسابداری در ایالات متحده میباشد.

تام پروولکس در توییتر خود مطلبی منتشر کرد به این عنوان:

thomas proulx

:Don’t forget three things to achieve success

***

Don’t neglect your sales force-

Always have savings for bad days-

Never Use a Software Lock-

در دنیا افراد زیادی از قفل های نرم افزاری ضربه های عمیقی خورده اند که اندکی از آن ها دوباره شروع کردند و خیلی از آن ها قادر به ادامه دادن نبودند و همانطور که متوجه شدین شرکت Quickbooks هم قفل های سخت افزاری را انتخاب کرد و تاکنون هیچگونه هک و شکستی گزارش نشده است.

مشابه مثال بالا برای شرکت های ایرانی نیز وجود داشته است که از نام بردن آن شرکت ها معذوریم ، برای مثال: یکی از شرکت های بزرگ ایران در چند سال اخیر به دلیل استفاده از قفل نرم افزاری در یکی از استان های ایران مورد تهاجم هکر قرار گرفت و به راحتی نسخه آن در آن استان پخش شد ، این شرکت ضرر هنگفتی پرداخت کرد و از پخش بیشتر آن جلوگیری کرد از همان تاریخ این شرکت از قفل سخت افزاری استفاده میکند و تا کنون هیچگونه نارضایتی و مشکلی دیده نشده است.

به جز مثال های بالا شرکت های مشابه زیادی وجود دارد که با جستجو در گوگل قابل مشاهده است…

علم و دانش تولید کننده قفل سخت افزاری هر روز باید در حال به روز شدن باشد ، تا بتواند از پیچیده ترین الگوریتم استفاده کند و هر لحظه لایه امنیتی خود را ضخیم تر و محکم تر کند ، این امر باعث پشیمان شدن هکرها میشود.

به همین دلیل منشور سیمین گروهی کارشناس را برای بروز نگه داشتن قفل ها اختصاص داده است.

گارانتی قفل سخت افزاری

امنیت نرم افزار یک موضوع جدی میباشد و همانطور که متوجه شدید ما به شما قفل سخت افزاری توصیه کردیم ، اما…!!! تنها قفلی که بتواند امنیت شما را تضمین کند و گارانتی آن مادام العمر باشد(بدون قید و شرط ، حتی خرابی آن از روی عمد باشد) قفل های نام برده زیر در ایران دارای گارانتی مادام العمر میباشند:

شاید در نگاه اول اینگونه به نظر برسد که قفل نرم افزاری از لحاظ اقتصادی به صرفه است، ولی با بررسی هزینه های جانبی و مشکلات ذکر شده در بالا… متوجه خواهید شد نه تنها قفل سخت افزاری به صرفه تر است بلکه آینده اپلیکیشن شما را تامین میکند.

قیمت قفل سخت افزاری و قفل نرم افزاری

قفل نرم افزاری هزینه هایی دارد از قبیل: پشتیبانی غیر رایگان ، احتمال از دست دادن سرمایه به دلیل نا امن بودن ، و همچنین هزینه های جانبی قفل.

قفل سخت افزاری هیچگونه هزینه ای ندارد ، بطور مثال: هزینه جانبی ندارد ، لایه امنیتی آن کار هکر را دشوار میکند (همین امر باعث حفظ سرمایه شما میشود)، تعویض قفل بی قید و شرط 100% رایگان است (حتی اگر از عمد خراب شود)

یک خبر خوب برای مشتریان منشور سیمین داریم ، کسانی که تعداد خریداری میکنند یک تخفیف فوق العاده در نظر گرفته شده است (این خبر تاریخ انقضا ندارد)

برای مشاهده قیمت تک و عمده به صفحه قیمت قفل ها رجوع کنید

جمع بندی مطلب...

قضاوت با خود شماست ، ما با هزینه چشمگیری توانستیم از بزرگان و مهندسین کارکشته ( در حوزه امنیت نرم افزار ) تجربیاتی کسب کنیم که رایگان در اختیار شما قرار دادیم ، نتیجه گیری: تنها قفل سخت افزاری است که امنیت نرم افزارهای شما برنامه نویسان را در همه جای دنیا و در مقابل هکرهای پیشرفته و حرفه ای ضمانت میکند.

در همین راستا منشور سیمین با بیش از 25 سال سابقه  بصورت حرفه ای ، سرمایه ، دانش ، تجربه و وقت خود را  در زمینه تولید قفل سخت افزاری با کیفیت و همچنین با گارانتی مادام العمر گذاشته است، و هم اکنون در حال پیگیری اقدامات لازم جهت صادرات قفل سخت افزاری به کشورهای پیشرفته خارجی نیز میباشد.

موفق و پیروز باشید!

Recorder

نمودار لحظه ای...

تعداد فروش موفق تا سال 1401
تعداد رزرو شده این ماه
1016

نظرات کاربران...

12 دیدگاه

 1. من تاریخ 02/24 برای شرکت تعداد زیادی از قفل های آرم خریداری کردم قبل از خرید قفل نرم افزاری ***** ** استفاده کردم واقعا راضی هستم و فقط تفاوتشو به نظر من کسی میفهمه که تجربه استفاده از قفل سخت افزاری را کنار قفل نرم افزاری داشته باشه ، چون از لحاظ امنیتی ، کلاس کاری و اقتصادی خیلی عالی تر از قفل نرم افزاری هست ، موفق و پیروز باشید منشور سیمین

 2. ما از قفل نرم افزاری داریم استفاده میکردیم که دقیقا دقیقا به یک مشکلاتی برخورد کرده بودیم که تو مطلبتون فرمودین ، ما از شرکت دیگه ای قفل تهیه میکنیم بصورت اینترنتی ازتون یک نمونه کار تهیه کردیم که اگر بچه ها راضی بودن باشما در آینده کار میکنیم

  • لطفا فرم تماس با ما را تکمیل کنید سپس کارشناسان ما با شما تماس میگیرند و مشاوره رایگان ارائه میدهند. موفق باشید

 3. بعد از خواندن مطالب من بخاطر پشتیبانی قفل سخت افزاری که گفتین بهتره خرید کردم و الان پنجشنبه است و هرچقدر شرکت تماس میگیرم کسی پاسخ نمیدهد… لطفا بگویید چرا؟؟؟

  • شرکت 5شنبه و جمعه ها تعطیل است اما… برای هر چه بهتر پشتیبانی قفل های سخت افزاری به مشتریان عزیزمان ، شماره همراه کارشناسان بخش پشتیبانی را ارائه میدهیم تا در ایام تعطیلی مشکلاتشان رفع گردد.

 4. من مسیرم نزدیک نیست و میخواستم اینترنتی خرید کنم. روی خرید اینترنتی که در بالا گذاشتین میزنم میره داخل سایت mskala . آیا درسته؟ و خریدم را انجام بدهم؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر